Verum 1 Zebrano
Dostupnost | K dispozici 2 ks
Doporučená cena: 8 990 Kč
Záruka: 24 měsíců
Nejlepší příklad sluchátkové ruční výroby
Výroba špičkových sluchátek pro náročné uživatele není už dávnou doménou pouze několika největších výrobců. I skutečně malé manufaktury dnes produkují modely, které se těm nejznámějším zvukově nejen vyrovnají, ale často je i předčí. Takovou značkou je i VERUM, malá sluchátková manufaktura z Ukajiny, zaměřená na produkci audiofilských sluchátek s magnetoplanárními měniči.

Magnetoplanární měniče v podání VERUM
VERUM 1 je osazeno kvalitními měniči o průměru 82 mm. Zdobí je především extrémně nízké zkreslení, prokázané měřeními recenzentů po celém světě. Díky striktně ruční výrobě je rovněž možné měniče velmi pečlivě párovat. Výsledkem je nebývale přesný souběh kanálů a tím pádem i věrnější reprodukce. Celkové ladění zvuku je spíše neutrální, pouze s lehkým posunem do zábavnějšího pojetí. To vše při vynikající kontrole basů, rychlé odezvě a vynikajícím prostorovém podání.
- pečlivě párované magnetoplanární měniče o průměru 82 mm
- nízká impedance (8 ohmů) a citlivost 96 dB / mW
- extrémně nízké naměřené zkreslení
- žánrově i zvukově spíše neutrální ladění s rychlou odezvou
Nejen pro velké zesilovače
Díky nízké impedanci se sluchátka hodí také pro poslech s přenosnými zařízeními. Pro ideální poslechový zážitek ale doporučujeme místo telefonu volit spíše HiRes přehrávače s nízkou výstupní impedancí, která je pro dobrý výsledek u tohoto modelu sluchátek klíčová.
Propracovaná konstrukce, jedinečný design
Kostra sluchátek VERUM 1 je vyrobena z hliníku, stejně jako elegantní výplně mušlí. Okraje mušlí jsou bez ohledu na dekor vyrobeny z velmi pevného a na dotek kvalitního plastu.
Pohodlné usazení na hlavě zajišťují náušníky z umělé kůže ve spojení s originálním kloubem uprostřed mostu, jehož pomocí můžete celé mušle naklánět vpřed nebo vzad. Kvalitně je navrženo také nastavování velikosti mostu pomocí šroubovací aretace.
- odolná konstrukce slibuje dlouhou životnost a snadnou opravu
- komfort posílený také variabilní geometrií sluchátek
- snadná výměna kabelu za jiný model
- ručně vyrobeno na Ukrajině

| Konstrukce | Otevřená |
|---|---|
| Materiály těla | Kov, Plast |
| Měniče | Magnetoplanární měnič |
| Průměr dynamického (hlavního) měniče | 82 mm |
| Materiál náušníků | Umělá kůže |
| Tvar náušníků | Kolem uší (around-ear, circumaural) |
| Citlivost | 96 dB\mW |
| Impedance | 8 Ω |
| Délka kabelu | 200 cm |
| Další parametry kabelu | Odpojitelný, 2 metry, textilní opletení |
| Konektor | 3,5 mm přímý |
| Spojení kabel-sluchátka | 2x Jack 3.5 mm |
| Hmotnost | 470 g |
| Barva | dřevo |
| Příslušenství v balení | Audio kabel Jack 3.5 mm |