Referenční magneto-planární sluchátka otevřené konstrukce, osazená novým typem odlehčené membrány. Pro přesnější řízení toku zvuku uvnitř mušlí je využívána nová technologie Fazor.
Sluchátka značky Audeze přinášejí do hry mnohem víc, než jen stále větší měniče, lehčí magnety a kvalitnější plasty. Vývojáři v Audeze zašli mnohem dál než většina konkurence a své modely vybavili výjimečnými měniči “planar magnetic”, v nichž je rozměrná, ale extrémně lehká membrána umístěna mezi dvěma soustavami magnetů. Výjimečnost tohoto systému spočívá v rovnoměrnosti magnetického pole, které působí na lehkou membránu paralelně a tedy stejnou silou v každém místě.
Sluchátka s technologií planar-magnetic
- vyšší rychlost a přesnost pohybu lehké membrány
- velmi široký frekvenční rozsah při zachování minimálního zkreslení
- celková úroveň zkreslení je několikanásobně nižší oproti běžným elektrodynamickým sluchátkům
- díky minimu pohyblivých částí vynikají sluchátka dlouhou životností a zanedbatelnou změnou kvality zvuku v čase
- konstantní impedance v celém frekvenčním pásmu znamenají nižší nároky na zesilovač
Pro přenosné přehrávače i sluchátkové zesilovače
Model Audeze LCD-X je osazen novým typem magneto-planárních měničů, který je podstatně méně náročný pokud jde o výkon zesilovače, a tak se výborně hodí jak pro použití s přenosnými FLAC přehrávači, tak pro kritický poslech v nahrávacích studiích při finálním masteringu. U všech zařízení přitom nabídne model LCD-X dostatečný výkon i dynamickou rezervu.
Fazor technologie
Patentovaná technologie Fazor využívá speciálně tvarovaných prvků uvnitř mušlí modelu LCD-X k lepšímu směrování zvuku a vylepšení frekvenčních charakteristik sluchátek. Výsledkem je především širší frekvenční rozsah a výrazně plastičtější kresba celé scény.
Konstrukce pro každodenní použití
Mušle sluchátek Audeze LCD-X jsou vyrobeny z leštěného hliníku a samotné náušníky jsou potaženy pravou kůží / umělou kůží (dle zvolené verze).
| Konstrukce | Otevřená |
|---|---|
| Materiály těla | Hliník |
| Měniče | Neodymové magnety, prvky Fazor, Ultra-Thin Uniforce™ |
| Měniče | Magnetoplanární měnič |
| Průměr dynamického (hlavního) měniče | 106 mm |
| Materiál náušníků | Umělá kůže |
| Tvar náušníků | Kolem uší (around-ear, circumaural) |
| Frekvenční rozsah | 10 - 50.000 Hz |
| Citlivost | 103 dB/1mW |
| Impedance | 20 Ω |
| Zatížitelnost | Minimum 100 mW, ideálně 250 mW a více, maximálně 5 W |
| Harmonické zkreslení | <0.1% @ 100dB |
| Typ připojení | Odpojitelný kabel |
| Délka kabelu | 190 cm |
| Další parametry kabelu | 1,9 m |
| Konektor | 6,3 mm, XLR |
| Spojení kabel-sluchátko | Mini XLR |
| Redukce | Jack 6,3 mm zlacený |
| Hmotnost | 612 g |
| Barva | černá |
| Příslušenství v balení | Audio kabel XLR, Kufřík na sluchátka, Redukce XLR > 6.3 mm |
