HiBy Yvain
Dostupnost | K dispozici 2 ks
Doporučená cena: 6 990 Kč
Záruka: 24 měsíců
3pásmové monitory se čtyřmi BA měniči
HiBy představuje svůj profesionálně laděný InEar monitor Yvain. Sluchátka využívají třípásmové konfigurace měničů Balanced Armature, jejichž vlastnosti jsou ideální pro dosažení velmi rychlého, přesného a maximálně věrného zvuku bez nežádoucího zabarvení nebo posílení vybraných částí spektra.
Pečlivě tvarované tělo sluchátek kombinuje 3D-tištěnou vnitřní část z pryskyřice s elegantním kovovým překrytím na vnější straně. Sluchátka jsou díky tomu velmi lehká, ale také odolná a spolehlivá i v náročných podmínkách. Vyměnitelný kabel LITZ s konektory Jack 3.5 a 4.4 mm je v této kategorii samozřejmostí.

Konfigurace měničů
- 1x precizní výškový tweeter Balanced Armature Knowles
- 2x širokopásmový měnič Balanced Armature znašky Sonion s ultra-vysokým rozlišením
- 1x basový měnič Balanced Armature Knowles bez tlumení (největší BA měnič k dispozici)
- kvalitní třípásmová výhybka rozděluje frekvenční rozsah do tří pásem
Celkové ladění je především neutrální, věrné a bez umělého zvýraznění basů či výšek. Ideální pro náročnější uživatele a profesionály hledající kvalitní a skvěle tlumící InEar monitory s maximálně věrným zvukem.

Vynikající izolace a modulární POCC kabel
Tělo sluchátek je vyrobeno z kvalitní lékařské pryskyřice pomocí 3D tisku. Jeho tvar je pečlivě modelovaný tak, aby i při univerzálním tvarování dokonale padnul drtivé většině uší a zároveň aby po nasazení poskytoval maximální míru izolace, která při použití v hlučném prostředí nebo na pódiích klíčová.
Sluchátka jsou dodávána spolu se symetrickým PCOCC kabelem (2pin) splétané konstrukce, který je se sluchátky spojen pomocí univerzálního konektoru 2pin. Výhodou zvyšující univerzálnost sluchátek je možnost zvolit si konektor Jack 3.5 nebo symetrický Jack 4.4 mm podle možností vašeho telefonu / přehrávače. Výměnou konektoru tak snadno změníte připojení sluchátek na symetrické a naopak. Oba konektory jsou součástí balení.
- pečlivě tvarované tělo spolehlivě fixuje sluchátka v uších
- vysoká míra tlumení okolního hluku až 26 dB
- kvalitní splétaný 2pin kabel z čisté mědi
- vyměnitelné konektory na straně zdroje signálu (Jack 3.5 / symetrický Jack 4.4 mm)
- snadný přechod z běžného na symetrické připojení

Výhody sluchátek s vícero měniči
Jednotlivé měniče se u tzv. Multidriver sluchátek specializují na reprodukci specifického frekvenčního pásma (basy, středy, výšky). Jejich kombinace umožňuje rozšířit frekvenční rozsah sluchátek a lépe vyvážit zvuk v celém frekvenčním spektru. Větší počet měničů s menšími membránami navíc pracuje efektivněji a s výrazně nižším zkreslením oproti měniči jedinému. Tím, že není výrobce závislý na jediném měniči s danou charakteristikou, dokáže zvuk mnohem lépe naladit a vyvážit.
Je tedy možné například mírně posílit basové pásmo, aniž by tím došlo k nepříjemným změnám zvuku u ostatních frekvencí.
- širší frekvenční rozsah při současně nižším zkreslení
- výrazně lepší možnosti ladění a vyvážení zvuku
- více menších měničů pracuje efektivněji a s nižším zkreslením

| Sluchátka do uší | ano |
|---|---|
| Materiály těla | Hliník, Pryskyřice |
| Měniče | 4x Balanced Armature (Knowles, Sonion), 1x basový měnič, 2x středový, 1x výškový tweeter |
| Měniče | Balanced Armature (BA) |
| Počet BA měničů ve sluchátku | 4 |
| Materiál náušníků | Pěna, Silikon |
| Tvar náušníků | Do uší (in-ear, intraaural) |
| Frekvenční rozsah | 20 - 40.000 Hz |
| Citlivost | 116 dB/mW |
| Impedance | 23 Ω |
| Zatížitelnost | 100 mW |
| Harmonické zkreslení | < 1 % |
| Potlačení hluku | 26 dB |
| Typ připojení | Odpojitelný kabel |
| Další parametry kabelu | 125 cm, PCOCC splétaný, vyměnitelné konektory |
| Konektor | 3,5 mm lomený, 4,4 mm lomený |
| Spojení kabel-sluchátko | 2-pin |
| Hmotnost | 2x 5 g |
| Barva | černá |
| Příslušenství v balení | PCOCC kabel, konektory jack 3.5 + 4.4 mm, pevné pouzdro, štěteček na čištění, obal na nástavce (silikonové a pěnové) |
| Příslušenství v balení | Audio kabel Jack 3.5 mm, Nástroj na čištění, Redukce 3.5 > 4.4 mm |