Final Audio A8000

EAN: 4562362020400

Vlajková loď japonské značky Final Audio v oblasti IEM sluchátek. Dynamické měniče vybavené ultra tenkou berylliovou membránou. Unikátní systém čtyř laděných komor "Tetra Chamber Construction" umístěných mezi měničem a zvukovodem, za měničem a v prostoru kolem napojení MMCX konektorů. Japonský minimalistický design korunovaný zrcadlově lesklým povrchem z nerezové oceli. Sluchátka je možné pořídit…

Dostupnost | K dispozici 0 ks


  

Hledání nejtransparentějšího zvuku

Sluchátka A8000 vznikla jako kontrapunkt k vlajkové lodi magnetoplanárních sluchátek D8000 a jsou tudíž nejvyšším modelem firmy Final Audio v oblasti IEM sluchátek.

Když hledáte ten nejtransparetnější zvuk, nemůžete se řídit pouze pocity a dojmy, musíte tuto vlastnost zvuku umět objektivně změřit. Proto inženýři z Final Audio vyvinuli úplně nový patent v podobě metody PTM (percepční měření transparentnosti).

Další skloňovanou technologií ve spojení se sluchátky A8000 je Tetra-Chamber Construction. K optimalizaci činnosti měniče je vnitřek šasi rozdělen do čtyř komor umístěných mezi měničem a zvukovodem, za měničem a v prostoru kolem napojení MMCX konektorů. Použitím čtyř komor výrobce dosahuje rovnováhy mezi dostatečnou mírou basů a jejich kvalitou. Zároveň zamezuje úniku zvuku ven ze sluchátek.

  • patent PTM (percepční měření transparentnosti) pro vyhodnocení transparentnosti zvuku
  • unikátní řešení čtyř laděných komor "Tetra Chamber Construction"

 

 

Dalším krokem už je pouze diamant

Inženýři si při vývoji modelu A8000 kladli za cíl vytvořit sluchátka vhodná k poslechu všech žánrů. Udržet vyrovnanou kvalitu poslechu od klasické hudby, přes jazz, rock až po moderní popovou produkci. K tomu jim dobře slouží extrémně lehká a rychle reagující membrána z ultra tenké berylliové fólie. Větší pevnost a rychlost už má pouze diamant. Drahé kovy se promítly i do designu sluchátek. Vnější tělo sluchátek tvoří dvě broušené skořepiny z nerezové oceli opatřené vysokým leskem, díky tomu  sluchátka připomínají velmi drahý šperk. O tom, zda jsou sluchátka lepší či horší, rozhoduje také pocit z jejich nošení. A8000 v žádném bodě kontaktu nevytvářejí pocit útlaku, proto jsou vhodná pro každý tvar uší. Známkou toho, že výrobce kladl důraz na komfort je i sada silikonových nástavců, které jsou barevně odlišeny na levé a pravé.

  • membrána z berylliové fólie
  • broušené skořepiny z nerezové oceli
  • výrobci kladli důraz na pohodlí při nošení sluchátek
  • silikonové nástavce jsou odlišeny na levé a pravé

 

 

Balení obsahuje nástroj výrobcem popsaný jako MMCX asistent. Jedná se o pomocníka při vypojování MMCX kabelu ze sluchátek. Za zmínku stojí i designový obal vyrobený z hliníku a silikonu. V balení najdete také háčky na uši, které dramaticky snižují nepříjemné šustění při chůzi, jež se může objevit, když se kabel tře o tělo (hluk dotyku kabelu). Vysoce kvalitní kabel je vyroben z postříbřené OFC mědi a stejně jako samotná sluchátka působí jako by vznikl ve šperkařské dílně.

  • MMCX asistent pro bezpečné odpojení kabelu
  • součástí balení je i pouzdro z hliníku a silikonu v minimalistickém designu
  • háčky za uši snižující nepříjemné šustění vznikající třením kabelu o tělo
  • vysoce kvalitní kabel z postříbřené OFC mědi

 

 

Materiál náušníků Silikon
Podání prostoru 3D vykreslení prostoru s přesnou lokalizací nástrojů
Tvar náušníků Do uší (in-ear, intraaural)
Typ připojení Odpojitelný kabel
Barva stříbrná
Záruční doba 24 měsíců dle zákona o ochraně spotřebitele, 24 měsíců také při nákupu na IČO
Konektor 3,5 mm přímý
Databáze fotek https://adobe.ly/3rOmP0C
Spojení kabel-sluchátka MMCX
Více o zvuku Ladění fungující napříč všemi žánry muziky. Právoplatně patřící mezi HighEnd IEM
Pásmo výšek Krásně živé, vzdušné, detailní, neunavující
Parametry kabelu stříbřený z OFC mědi, 1,2 m
Pásmo středů Nádherně muzikální, s neskutečným vykreslením mikro detailů
Pásmo basů Rychlé, energické, dynamické s excelentní kontrolou
Obecný charakter Jemný, artikulovaný a vyvážený. Velmi univerzální
Sluchátka do uší ano
Materiál těla Nerez ocel
Hmotnost 41 g
Impedance 16 Ω
Citlivost 102 dB
Příslušenství v balení hliníkovo-silikonová krabička, nástroj na vyjmutí MMCX pinů, 5 párů nástavců různých velikostí , náhradní prachové filtry, háčky na uši
Měniče Dynamické, beryliová membrána
Stav Nové