64 Audio Nio

EAN:

Hybridní in-ear monitory v konfiguraci 8 BA měničů + 1 dynamický měnič + 4cestná výhybka. Otevřený výškový TIA měnič, nastavení akustického tlaku výměnnými ventily APEX, linearizace impedanční závislosti LID. Rozsah 10 - 20.000 Hz, impedance 6 ohmů, citlivost 105 dB, odpojitelný kabel (2pin, Jack 3.5).

Hybridní "devítka" v podání 64 Audio

Hybridní konfigurace s dynamickým měničem pro basové pásmo jsou zkrátka v kurzu. Vědí to dobře i v 64 Audio, a tak po modelech Fourté a Trió přichází na trh model s dosud největším počtem měničů. Novinka NIO kombinuje 1 otevřený BA měnič TIA se sedmi klasickými BA měniči a jedním měničem dynamickým. 

Výsledkem je basově podmanivý, muzikální a výjimečně relaxovaný zvuk s typickým analogovým nádechem, jaký umí dát zvuku pouze dynamický měnič. Celkové ladění si však zachovává rovněž potřebnou jiskru, vyváženost a kompletnost spolu s vysokým rozlišením, které je pro modely s technologií TIA tak typické.
  

 

Díky nasazení otevřeného BA měniče TIA a použití výměnných filtrů pro řízení akustického tlaku získáváte sluchátka s velmi realistickým podáním prostoru, jemným zobrazením detailů a dokonale vyváženou tonalitou. Sluchátka jsou díky plnému systému APEX zvláště vhodná pro dlouhý poslech bez nadměrné únavy uší. Technologie LID navíc zajišťuje zcela konzistentní odezvu sluchátek bez ohledu na použitý zdroj signálu. Také tím se model silně hlásí k profesionálnímu použití.
     

     
  

  • tělo z pečlivě opracovaného hliníku včetně perleťové ozdobné destičky
  • 1 TIA BA měnič + 7 klasických BA měničů + 1 dynamický měnič
  • řízení akustického tlaku APEX pomocí trojice výměnných filtrů s různým útlumem
  • zcela konzistentní odezva bez ohledu na použitý zdroj díky systému LID
  • výrazně nižší únava ucha během poslechu
  • postříbřený splétaný kabel s konektory 2pin a Jack 3.5

    

Konfigurace měničů

Model NIO pracuje s osmi měniči Balanced Armature a jedním měničem dynamickým. Jejich bezchybné sladění řídí pasivní 4cestná výhybka.

1 TIA BA měnič - pásmo výšek
1 BA měnič - pásmo vyšších středů
6 BA měničů - pásmo středů
1 dynamický měnič - basové pásmo
  

 

Použité technologie

Model NIO využívá otevřený výškový měnič TIA Balanced Armature a nedělenou výstupní trysku. Použitím dvou ze tří částí kompletního systému TIA dosahuje model NIO především prostorovějšího podání a maximální přirozenosti v celém rozsahu.

Výškový měnič je otevřený a navíc umístěný co nejblíže výstupu ze sluchátek. Zvukové vlny tak putují k uším nejkratší možnou cestou, zcela volně a přirozeně. Citelně se tím zvyšuje rozlišení, bezprostřednost zvuku i jeho prostorové podání.   

Systém řízení akustického tlaku mezi sluchátkem a bubínkem, snižující výrazně únavu ucha během poslechu. Každé sluchátko je vybaveno otvorem, do kterého se vkládá jeden ze tří přiložených ventilů s různým stupněm tlumení. Tento filtr redukuje tlak mezi bubínkem a sluchátkem, ale stále také zachovává požadovanou hladinu izolace od okolí.

Snížení tlaku na bubínek umožňuje jeho přirozenější práci. Hudba zní přirozeněji, s větším prostorem, ale především s bohatší separací nástrojů. To vše při zachování plného basového základu, který startuje už v pásmu subbasů.

Model NIO využívá laditelný systém APEX s trojicí výměnných ventilů v balení, jejichž útlum je 20 / 15 / 10 dB. Spolu se změnou tlumení se mění také charakter zvuku od zábavnějšího a plného až po striktně referenční.

Unikátní systém kompenzace nelinearit v oblasti impedance sluchátek, zajišťující jejich konzistentní odezvu bez ohledu na použitý zdroj signálu.

Zatímco u běžných modelů může v závislosti na zvoleném zdroji signálu a jeho výstupní impedanci docházet k poměrně výrazným změnám odezvy měničů právě z důvodu nelineárního průběhu impedance v celém frekvenčním rozsahu, využívá tento model speciální obvod pro kompenzaci těchto nelinearit.
  

   

Materiál náušníků Silikon, pěna
Pásmo středů Klidnější a spíše temnější plný charakter, velmi příjemný a klidný ve vokálech
Spojení kabel-sluchátko 2-pin
Tvar náušníků Do uší (in-ear, intraaural)
Typ připojení Odpojitelný kabel
Barva gunmetal
Záruční doba 24 měsíců dle zákona o ochraně spotřebitele, 24 měsíců také při nákupu na IČO
Konektor 3,5 mm přímý
Více o zvuku Klidný univerzál s analogovým nádechem přirozenosti a plnosti zvuku
Podání prostoru Méně vzdušný projev, ale stále s vynikající lokalizací nástrojů v prostoru
Pásmo výšek Spíše klidné a uhlazené, ale stále krásně detailní a živé
Pásmo basů Příkladně bohatý bas, lehce zvýrazněný, skvělá údernost, spíše muzikální než extra rychlý
Parametry kabelu Splétaný kabel 7 x 7 x 4 Multi-Twist, postříbřená OCC měď, 120 cm, černý
Obecný charakter Vyvážený až mírně hřejivější, muzikální a spíše zábavně laděný se šťavnatým basem
Sluchátka do uší ano
Materiál těla Hliník
Potlačení hluku 20 / 15 / 10 dB dle použitého ventilu
Impedance 6 Ω @ 1kHz
Citlivost 105 db @1kHZ @1mw
Frekvenční rozsah 10 - 20.000 Hz
Příslušenství v balení 6 párů silikonových nástavců, 3 páry pěnové, pevné pouzdro, nálepka 64 Audio, filtry M20 / M15 / Mx, štěteček a spona na kabel
Měniče 8x Balanced Armature v každém sluchátku, 1 dynamický měnič, 4cestná pasivní výhybka
Stav Nové
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.