Astell&Kern AK Jr

Ultratenký přenosný přehrávač high-res audio souborů. Rozměrný dotykový displej, vnitřní paměť 64 GB a posílený výstup na 1,95 Vrms. Možnost použít jako externí zvukovou kartu.

Astell&Kern do každé kapsy

S novým audiofilským přehrávačem AK Jr se značka Astell&Kern rozhodla zaútočit na uši všech nadšenců kvalitního poslechu. Zatím nejtenčí konstrukce v této třídě spolu s nízkou hmotností slibují snadné nošení v kapse, zatímco rozměrnější dotykový displej výrazně usnadňuje ovládání. Nastavení hlasitosti má opět na starosti otočný ovladač, který je nyní lépe zapuštěný, aby nehrozilo jeho poškození v kapse.

  • zcela nové hliníkové tělo o tloušťce pouze 6,9 mm
  • zapuštěné ovládání hlasitosti otočeným prvkem
  • velký dotykový displej (3,1 palců, WQVGA, 240 x 400 px)

Menší, ale silnější

Nový model AK Jr získal tak zcela novou výstupní část, která byla oproti předchůdci (AK100) posílena na 1,95 Vrms. Zároveň byla i snížena výstupní impedance na 2 ohmy, takže můžete bez obav připojit téměř jakákoli běžná sluchátka i bez dalšího externího zesilovače. Samotný D/A převodník je vybaven osvědčeným čipem Wolfson WM8740 a podporuje datové toky 192 kHz / 24 bit i DSD 2,8 MHz.

  • kvalitní čip Wolfson WM8740
  • posílený výstup 1,95 Vrms
  • snížená výstupní impedance na 2 ohmy
  • dostatečná síla pro rozhýbání většiny sluchátek na trhu

Externí DAC a interních 64 GB

Pokud není váš notebook nebo počítač vybaven právě nejkvalitnějším zvukovým výstupem, můžete použít AK Jr jako externí zvukovou kartu, která přebírá pouze čistá data a eliminuje tak nedostatky výstupu vašeho zařízení. Výsledkem je stejná kvalita zvuku, jsou produkuje sám AK Jr.

Pro použití na cestách je velmi praktická interní paměť 64 GB, kterou je možné dále rozšířit pomocí microSD karty o dalších 64 GB. Teoreticky tak můžete mít v kapse až 1250 skladeb ve vysokém rozlišení 96 kHz / 24 bit.

  • možnost připojit přes USB jako externí DAC
  • vnitřní paměť 64 GB + microSD slot na dalších až 64 GB

Co se nám na AK Jr líbí

  • tradičně skvělý zvuk nejvyšší kvality
  • nízká hmotnost a redukovaná velikost dělají radost při nošení v kapse
  • dotykové ovládání má v menu rychlejší odezvu než vyšší modely
  • přehlednost a logika menu se zlepšily
  • zapuštěné ovládání hlasitosti je příjemné a dá se deaktivovat u vypnutého displeje
  • trochu horší posun dotykem v rámci jedné skladby

S čím je potřeba počítat

  • hrany přístroje jsou poněkud ostré
  • chybí pouzdro
  • funkce "externí DAC" je zatím vybíravá na použitý výstup USB
    • zřejmě si nerozumí s některými USB 3.0
    • Firmware 1.02 (počítám, že bude vyřešeno později)

Specifikace

Displej            3.1 palců, WQVGA, 240 x 400 px

Formáty         WAV, FLAC, WMA, MP3, OGG, APE(Normal, High, Fast), AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF

Datový tok     FLAC, WAV, ALAC, AIFF : 8kHz - 192kHz (8/16/24 bitů)

                        DSD : DSD64 (1bit 2.8MHz), Stereo (DSD to PCM)

Výstup            1.95 Vrms

D/A převodník        Wolfson WM8740 x1 (Single DAC)

Převod                     až do 24 bit / 192 kHz Bit to Bit

Vstup                       USB Micro-B input, PC / MAC, USB Mass Storage

Rozměry                 52.9 mm x 117 mm x 6.9 mm

Hmotnost                93 g

Frekvenční rozsah    ±0.04dB (Condition: 20Hz~20kHz) / ±0.3dB (Condition: 20Hz~70kHz)

Odstup signál / šum    112dB @ 1kHz

Přeslech          120dB @ 1kHz

THD+N            0.005% @ 1kHz

IMD SMPTE     0.0006% 800Hz 10kHz(4:1)

Výstupní impedance    2 ohmy

Baterie            1,450mAh 3.7V Li-Polymer Battery

Operační systém    Windows XP, Windows 7,8 (32/64bit), MAC OS X 10.7 a novější

Doporučený produkt ano
Vystaveno na prodejně Brno, Praha
Barva stříbrná
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.