Grado Statement1

Vrcholná kreace na téma gramofonové přenosky v podání značky Grado nese název Statement1.

Výstupní úroveň přenosek řady Statement dosahuje rekordně nízké hodnoty 0,5 mV, což je nejnižší hodnota, jaká byla u značky Grado kdy dosažena.

Dokonalá akustika dřeva

Vrcholná kreace na téma gramofonové přenosky v podání značky Grado nese název Statement1. Tato unikátní přenoska využívá cívku s vodiči ze zlata, nejlehčí dostupnou konstrukci snímající povrch, bórovou chvějku a diamantový hrot broušený přímo v laboratořích Grado. Všechny součásti jsou ručně kompletovány a vsazeny do speciálně připravené hlavy z australského eukalyptového dřeva Jarrah.

Výsledkem je nepřekonatelné podání nízkých frekvencí s potřebnou dynamikou a suverenitou projevu. Pásmo středů je bohaté, komplexní a dokonale přirozené. Detaily vysokých frekvencí překvapí svým téměř nekonečným dosahem, rychlostí a precizností. Jestli Vás někdy dokázala nahrávka vtáhnout do sebe, tak byste určitě měli jednou vyzkoušet, co dokáže přenoska Grado Statement1.

Řada přenosek Grado Statement

Přenosky řady Statement jsou ručně vyráběny v laboratořích Grado v Brooklynu a využívají nejpreciznější konstrukci s pevně uloženou cívkou. Vysoké nároky jsou kladeny už na samotné zpracování dřeva, které musí zaručovat optimální akustické vlastnosti. Modul snímače/jehly je u série Statement vyroben z jediného kusu, díky čemuž dosahuje celý magnetický obvod nižší hmotnosti i větší přesnosti sledování stopy a zároveň také lépe eliminuje nechtěné vibrace. Veškeré postupy pro ruční sestavení přenosek řady Statement dbají na maximální přesnost a jejich jediným přijatelným výsledkem je dokonalá přenoska, která zprostředkuje milovníkům analogového zvuku ten nejpříjemnější možný poslech. Použití těchto přenosek je doporučeno pouze s nejkvalitnějším hifi vybavením, aby dostatečně vynikly jejich akustické vlastnosti.

Doporučený přítlak přenosek Statement je 0,75 - 2 g. Všechny dřevěné přenosky Grado jsou k dispozici v provedení 1/2".

Specifikace

Frekvenční rozsah: 5 - 75.000 Hz
Typ: MI
Oddělení kanálů při 1KHz: 45 dB
Vstup: 47 kΩ
Výstup při 1KHz 5cm/s: 0,5 mV
Doporučený přítlak: 1,5 g
Typ hrotu: E
Induktance: 2 mH
Rezistance: 2 Ω
Compliance: 20 cm/dyne
Náhradní hrot: není možno měnit
Uložení: 1/2"
Hmotnost: 7 g
 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.